English

Etkinlikler

Haftalık bazda düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Point Otel Milongası yani kısaca TANGOPOINT dışında başka tango etkinlikleri de organize ediyoruz. Bazı arkadaşlar bunlara “Gezici Milonga” da diyor.

Şimdiye kadar 18 Mayıslarda üç yıl üst üste Nişantaşı sokak milongası olarak bilinen Nişantaşı Tango Şenliği gerçekleştirdik. Daha sonra Kanyon alışveriş merkezinin ortasında ve son olarak Sirkeci Garının Tarihi Bekleme Salonunda milonga yaptık.

Bakalım bundan sonra nerede dans edeceğiz…

« öndeki

POINT MASALI


Yer:

9 Aralık 2010 Perşembe
thru 10.12.10

.. .. .. .. ..TangoPoint.. .. .. .. ..
dilden dile, kulaktan kulaga anlatilan milonga

Her Perşembe akşamı Point Otel'de

Bir varmış bir yokmuş. Uzak bir ülkede TangoPoint diye bir milonga varmış. Karakış bastırmadan önceki son ılık akşamlardan birini Point Otel'in dokuzuncu katında geçirmek isteyenler bu milongaya giderlermiş. Milongaya gidenleri kapıda ak saçlı ak sakallı bir dede karşılar, rezervasyonunuz var mı gibi ahret soruları sorar sonra da onları hiç istemedikleri yerlere oturturmuuuuş. Milonganın müziklerini kırmızı saçlı DJ Serçin yaparmııış. Kırmızı saçlı DJ o kadar güzel müzik yaparmış ki milongaya gidenler hiç oturmak istemezlermiiiiiş.

Bu ülkenin kötü adamı saçsız Suat beymiş. Kapıdan giren herkesten haraç almadan içeri kimseyi bırakmazmıııış. Milongaya girişte sol taraftaki ufak masanın başına geçip giriş ne kadar diyenlere içki menü onyedi nokta elli, yemek menü yirmiyedi nokta elli efendim dermiiiş. Onyedi nokta ellinin ne demek olduğunu kavrayamayan çoğunluk, sessizce kredi kartını uzatırken diğerleri nolur nolmaz diye yirmişer liralarını çıkarip para üstü olarak alacakları ikibuçuk liralarını beklerlerlermiiiş. Yemek yemeye gelen azınlık ise adambaşı yirmiyedibuçuk lira verip hem yemek ve salatalarını yerler hem birer içki içerler, hem çerez ve suları bedava götürürler hem de akşam dokuzbuçuktan gecenin birbuçuğuna kadar dans ederlermiiiş. Zaten daha ne olsunmuş.. Böylece milongaya katılan herkes ertesi perşembeye kadar mutlu mutlu yasarmııııış..

Rezervasyon ve bilgi için: 532-3444545 (Guralp)

Her perşembe akşamı TangoPoint'de, baska akşamlar başka milongalarda görüşmek üzere.

« öndeki
                Web Stat